Logo kujundamine logoraamatu koostamine

Logo on esimene visuaalne samm oma brändi suunas. Selget sõnumit edastav tervik, mille abil oma teenusele või tootele täiendavat tõuget ja erisust anda.

Logo kujundamineLogo kujundamine ja visuaalne identiteet

Logo on esimene visuaalne samm oma brändi suunas. Selget sõnumit edastav tervik, mille abil oma teenusele või tootele täiendavat tõuget ja erisust anda. Ettevõtlusega alustades võib tihti olla puudus rahalistest vahenditest, et luua oma brändile korralik ja meeldejääv logo. Siiski ei ole see koht, mille arvelt kokku hoida. Miks?

Hästi kujundatud logo toob kaubamärgile tuntust ja usaldust. Läbimõeldud logo mõjub professionaalselt, kuna peegeldab ettevõtte väärtusi tulevastele klientidele võimaldades samas eristuda ka konkurentidest.

Loome brändile, tootesarjale või teenusele meeldejääva logo ja visuaalse identiteedi. Loome logo, mis jääb meelde, tekitab usaldust ja aitab ettevõttel silma paista.

Kaasame kliendi logo loomise tööprotsessi juba alates briifist.  Põhjalik sisend tagab logo disaini vastavuse brändi visioonile.

 

Logo disain alustavale ettevõttele

Alustava ettevõtjana vajad kindlasti professionaalset logo. Pakume kvaliteetset logo kujundamist vastavalt vajadustele ja failiformaate nii trüki kui ka digikanalitesse kasutamiseks.

Koostöös leiame parimad võimalikud lahendused just alustava ettevõtte logo disainile.

  • Loome logo koos ülevaatliku juhendi või logoraamatuga, mida saame hiljem vajaduspõhiselt täiustada.
  • Vajaduspõhine lähenemine – loome logo variatsioonid, millest piisab turule sisenemiseks.

Võta ühendust ja leiame koostöös parima lahenduse.

 

Logoraamatu ehk CVI koostamine

Logoraamat ehk corporate visual identity (CVI) on oluline käsiraamat, mis määratleb ettevõtte visuaalse identiteedi elemendid ja nende kasutamise reeglid. Annab ettevõttele ühtse ja äratuntava visuaalse keele ning tagab järjepidevuse kõigis brändi kommunikatsioonikanalites.

  • Eesmärk ja sisu: Põhjalik logoraamat algab ülevaatega ettevõtte brändi identiteedist, sealhulgas selle väärtustest, missioonist ja visioonist. Seejärel esitatakse üksikasjalikult ettevõtte logo, värvipaleti, tüpograafia ja graafika elementide kasutamise juhised.
  • Logo: Logo on ettevõtte visiitkaart ja peamine visuaalne sümbol. Logoraamatus tuleks esitada logo erinevad versioonid (nt. värviline, mustvalge) ning selgitada nende kasutamise konteksti ja reegleid.
  • Värvipalett: Värvivalik mängib olulist rolli brändi tunnustamisel ja emotsionaalse seose loomisel sihtrühmaga. Logoraamatus peaks olema selgelt välja toodud ettevõtte ametlikud värvid, nende värvikoodid ja kasutamise juhised erinevates kontekstides.
  • Tüpograafia: Valitud fontidega luuakse ettevõtte kirjatüüpiline stiil, mis peab olema kooskõlas brändi iseloomu ja sõnumiga. Logoraamatus kirjeldatakse, milliseid fonte kasutatakse pealkirjades, põhitekstis ja muudes kontekstides ning kuidas neid omavahel kombineerida.
  • Graafika elemendid: Lisaks logole ja värvidele võib brändi visuaalset identiteeti täiendada erinevate graafiliste elementidega, nagu ikoonid, mustrid või tekstuurid. Logoraamatus tuuakse välja, kuidas neid elemente kasutada ja millisesse konteksti need sobivad.
  • Järjepidevus ja rakendamine: Lõpuks rõhutatakse logoraamatus järjepidevuse tähtsust ning antakse praktilised juhised, kuidas brändi visuaalset identiteeti rakendada erinevates olukordades, sealhulgas veebis, trükistes, reklaamides ja sotsiaalmeedias.

Logoraamatu olulisus brändi juhtimisel

Logoraamat on oluline tööriist brändi juhtimisel ja arendamisel, kuna aitab luua ja säilitada ettevõtte visuaalset identiteeti ning tagada järjepidevuse kõigis brändiga seotud materjalides ja kommunikatsioonikanalites. Siin on mõned põhjused, miks logoraamat on äärmiselt oluline:

Logoraamat aitab luua ühtse ja järjepideva visuaalse identiteedi, mis aitab brändil eristuda ja tugevdada oma kohalolekut turul. Kõigi brändiga seotud materjalide, sealhulgas veebilehtede, reklaamide, trükiste ja sotsiaalmeedia postituste järjepidev kasutamine aitab luua usaldusväärsust ja äratuntavust.

Kui brändi visuaalne identiteet on järjepidev ja hästi kujundatud, suureneb klientide usaldus brändi vastu. Ühtse visuaalse keele kasutamine näitab professionaalsust ja kvaliteeti ning aitab luua tugevat sidet sihtrühmaga.

Kokkuvõttes on logoraamat oluline vahend brändi kujundamisel ja tugevdamisel ning aitab tagada brändi visuaalse identiteedi järjepidevuse ja selguse kõigis suhtluskanalites.

Loe lisaks

Kliendid, kes
meid usaldavad

Martin Kristerson

  Jätkame igaljuhul nendega koostööd ka tulevikus!

Tellisime veebilehe + logo. Koostöö läks üle ootuste ladusalt, töö oli väga heal tasemel ja hind seejuures äärmiselt mõistlik. Eriti meeldis see, et juhina ei pidanud liiga palju enda aega panustama, vaid paari kõne tulemusena oli VVUNK tiimil juba pilt ees ja hakati kohe tööga pihta. Mind hoiti pidevalt progressiga kursis, tähtaegadest peeti kinni ning küsiti jooksvalt asjakohaseid küsimusi. Jätkame igaljuhul nendega koostööd ka tulevikus!

Martin Kristerson @fleetfox.eu

Margus Otsa

 Soovitan vvunki kindlasti kõigile

Vvunk on teinud meile tõeliselt muljetavaldava töö, luues meie jaoks fan.ee, sadul.ee, bikemoto.ee, fansurf.ee ja fansailing.ee kodulehe, mis kõik on ühtaegu moodsa disainiga, kasutajasõbralikud ja arusaadavad. Tahame avaldada oma siirast tänu ja tunnustust vvunkile selle suurepärase koostöö eest! Esiteks tuleb rõhutada kodulehtede disaini, mis on kaasaegsed ja stiilsed. Soovitan vvunki kindlasti kõigile, kes soovivad luua omale veebilehte! Hindeks 5/5!

Margus Otsa @Bikemoto.ee @fan.ee @fansurf.ee

Tõnis Pintson

 Vvunk meeskond tuli õigel ajal meile appi!

Vvunk meeskond tuli õigel ajal meile appi, kaasajastasid Ode hambakliiniku kodulehe ning tegid kodulehe kasutajasõbralikumaks. Uuendatud koduleht on saanud positiivset tagasisidet nii töötajatelt kui patsientidelt. Koostöö sujus väga hästi, sest enne töö alustamist sai paika ühine visioon ning lahendused. Kuulati ja võeti arvesse kliendi murekohti ja soove. Kõike seda ongi vaja, et luua head tulemust. Aitäh meeldiva koostöö eest ja loodame koostöö pikaajalist jätku!

Tõnis Pintson @ode.ee

Keneth Lihtne

 Hinna kvaliteedi suhe oli minu jaoks sobilik ja tulemus sai super.

Soov oli saada koduleht. Vvunk osutus kiirelt valituks, olin müüdud peale 4 põrsakest. Suhtlus meeskonnaga oli mõnus ja pingevaba ning tulemus oli viisakas ja kiire. Mardi tiim leidis igale murele ja soovile kiirelt lahenduse. Hinna kvaliteedi suhe oli minu jaoks sobilik ja tulemus sai super. Kokkuvõttes soovitaks neid isegi sõbrale!

Keneth Lihtne @knwood.ee

Kadi Tomson

 Oskavad alati pakkuda sulle järgmise variandi

Koostöö Vvunkiga…On üks mõnus pallipõrgatamine. Meeskond on sõbralik, oskavad alati pakkuda sulle järgmise variandi kui “see pole ikka see” ja lõpuks saab ka kõige nõudlikum klient endale meelepärase kujunduse oma veebilehele või logole. Töö on kiire ja professionaalne ja ka hiljem saab alati abi, kui midagi läheb nihu või on vaja kiirelt veebilehel muuta. Samuti on tehtud SEO nii, et ise seda tähelegi ei pane.

Kadi Tomson @acme

Oliver Sults

 Kogu protsess oli sujuv ja ületas mu ootusi.

Tellisin oma ettevõtte e-poe ja logo disaini arenduse. Mul on hea meel, et alustasime koostööd. Kogu protsess oli sujuv ja ületas mu ootusi. Meeldivalt üllatas see, et Vvunk on valmis tegema rohkem, kui on eelnevalt kokkulepitud.

Oliver Sults @supervivent

Mehis Salu

 Alati kiire tagasiside ja probleemid lahendatud.

Oleme väga rahul oma uue e-poega ja haldusteenusega – alati kiire tagasiside ja probleemid lahendatud.

Mehis Salu @floorcovering

Treener Mari Piksar - peotantsud.ee

Lõpptulemusena saime kodulehe, mis mitte ainult ei vasta ootustele, vaid kindlasti ületab neid.

Suur tänu Peotantsud kodulehe loomise eest! Sinu oskus tabada ja kajastada minu nägemust on hämmastav. Koduleht on mitte ainult visuaalselt stiilne ja ilus, vaid kajastab ka täpselt seda soojust ja lõbu, mida väärtustan ja mida soovin oma klientidele pakkuda. Sinu professionaalsus ja pühendumus selle projekti suhtes on olnud märkimisväärne. Olen tänulik selle eest, kuidas sa suutsid kuulata ja mõista minu soove ning neid digitaalselt ellu viia. Lõpptulemusena saime kodulehe, mis mitte ainult ei vasta ootustele, vaid kindlasti ületab neid.

Mari Piksar @peotantsud

Lauri Suits

Ma ei oska öelda muud, kui töö kiire ja korralik.

Ma ei oska öelda muud, kui töö kiire ja korralik. Agentuur, kes lisab i-le täiesti omanäolise täpi, mis eristub teistest nii kujunduses, kui ka SEO-s.

Lauri Suits @jalaravistuudio.ee